První středoevropský výrobní závod Savera Components bude v Ostravě, prostory zajistila Colliers International

06 Srpna 2019
Stavebnictví
Výrobce komponent do výtahů získal 5 000 metrů čtverečních v CTParku Ostrava ...

Praha, 06. srpna 2019 — (PREKON) — Tým průmyslových nemovitostí Colliers International úspěšně realizoval transakci dlouhodobého pronájmu 5 000 metrů čtverečních ve spekulativní budově O20 v CTParku Ostrava pro společnost Savera Components CZ, novou českou pobočku španělského výrobce součástek do výtahů Savera Group.

Savera Components bude v nových prostorách provozovat svůj první výrobní závod ve střední a východní Evropě. Odtud budou kabiny, rámy a další výtahové komponenty putovat ke svým odběratelům. Těmi jsou nejvýznamnější společnosti v regionu, které se zaměřují na výrobu výtahů. Vedle výrobního zázemí bude Savera Components mít v budově i skladové plochy a kanceláře.

Transakci pro Savera Components řídila za průmyslové oddělní Colliers International Silvie Marešová, Senior Associate: „Naším hlavním úkolem bylo zastřešit pro klienta výběrové řízení na developera v rámci České republiky, Slovenska a Polska. Následně jsme měli za úkol vyjednat nájemní podmínky. Požadavkům Savera Components nejlépe vyhověla společnost CTP a její prostory třídy A v jednom z nejvyhledávanějších průmyslových parků v Moravskoslezském kraji, jímž je CTPark Ostrava,“popisuje.

Ke specifickým požadavkům patřila mimo jiné zvýšená nosnost podlahy, umožňující instalaci výrobních strojů, či modifikace nutná pro vznik vlastní lakovny. Vzhledem k tomu, že Savera Components CZ bude mít v CTParku Ostrava i své oficiální sídlo, pozornost byla věnována také možnosti zřídit v budově reprezentativní kancelářské prostory.

„Vedle flexibility nových prostor je pro nás rovněž velmi atraktivní lokalita parku. Ostrava disponuje jako jedno z největších měst v České republice dostatečnou nabídkou kvalifikované pracovní síly. Region má navíc významnou tradici z pohledu hutního průmyslu a kovovýroby, na něž se zaměřujeme i my. Těžit budeme také z napojení parku na nejvýznamnější mezinárodní dopravní tepny, díky nimž máme rychlý přístup ke klientům na Slovensku. Další velkou výhodou je blízkost mezinárodního letiště v Katowicích s přímou linku do Španělska, tam se totiž nachází naše mateřská společnost,“řekl Ramiro Aranda, ředitel nového výrobního závodu v České republice.

Nájem, který Colliers pro Savera Components vyjednala, začíná na podzim 2019. S tím bude ihned zahájen zkušební provoz výrobního závodu. Ten se po továrnách ve španělské Zaragoze a indické Puné stane třetím výrobním centrem produktů Savera Group na světě

 

O skupině Colliers International

Colliers InternationalGroup Inc.(NASDAQ: CIGI; TSX: CIG) je přední globální společnost nabízející poradenské služby v oblasti komerčních nemovitostí a investičního managementu. Působí v 68 zemích světa a zaměstnává více než 14 000 odborníků. Colliers je nejrychleji rostoucí veřejně obchodovaná globální společnost zabývající se realitními službami a investičním managementem, přičemž její korporátní tržby v roce 2018 činily 2,8 mld. dolarů (3,3 mld. dolarů, včetně přidružených společností). Za vedení Colliers odpovídá více než 20 let tým zkušených expertů, který stakeholderům společnosti prokazatelně zajišťuje přes 40 % ročních výnosů.Prostřednictvím své platformy služeb pro management investic spravuje aktiva světově nejuznávanějších institucionálních realitních investorů v hodnotě více než 26 mld. dolarů. 

 

clanky

POSLEDNÍ ZPRÁVY