Panasonic TOUGHBOOK 55 patří mezi nejzabezpečenější odolné počítače s Windows

firma: Panasonic
14 Ledna 2020
Elektro
Počítačová zařízení typu Secured-core, které jsou již při koupy vybaveny hardwarem, firmwarem, softwarem a ochranou identity , jsou nejbezpečnějšími zařízeními s Windows 10.

PRAHA, ČESKÁ REPUBLIKA. 14. ledna 2019 — (PREKON) — Panasonic TOUGHBOOK 55 je prvním vysoce odolným počítačovým zařízením v nejbezpečnější kategorii Windows PC. PC typu Secured-core jsou navržena pro nejdůležitější uživatele v nejcitlivějších datových oblastech. Tyto počítače přináší uživatelům bezpečné spouštění zařízení, chrání je před útoky na firmware a operační systém a brání v neoprávněném přístupu k zařízením a datům pomocí pokročilých systémů kontroly přístupu a ověřování. 

„Protože jsou kybernetické útoky a hrozby čím dál sofistikovanější, zákazníci hledají nová řešení, která jim přinesou komplexnější úroveň zabezpečení,“ uvedl Luca Legnani, evropský marketingový manažer pro Panasonic Mobile Business Solutions. „To je obzvláště důležité v oborech, kde jsou informace velmi citlivé. Jedná se například o záchranné služby, obranu nebo státní sektor, nebo o vysoce postavené rozhodující činitele, například vyšší manažery a manažery výzkumu a vývoje nebo terénní pracovníky, kteří na zařízeních přenáší důležité informace o zákazníkovi a společnosti.“ 

Flexibilní kombinace biometrických ověřovacích prvků, například v podobě bezkontaktní čtečky karet, čtečky otisků prstů a přední kamery, poskytují zákazníkům možnost přizpůsobit zařízení potřebám svého sektoru a zároveň využívat vlastností PC typu Secured-core.

Notebook TOUGHBOOK 55 uvedený v září 2019 stanovuje nový standard pro vysoce odolná mobilní počítačová řešení z hlediska bezpečnosti a flexibility. Vůbec poprvé si mohou uživatelé své zařízení upravit tak, aby jim v terénu vyhovovalo.

Ochrana před fyzickými i digitálními útoky

TOUGHBOOK 55 je chráněn od spuštění až po vypnutí. Zatímco odolné prvky chrání TOUGHBOOK 55 proti fyzickému poškození a flexibilní přizpůsobení umožňují snadné vyjmutí úložiště kvůli ochraně citlivých dat, funkce PC typu Secured-core předchází škodlivým útokům na systém.

Osmá generace procesoru Intel Core i5 vPro, pokročilé Panasonic komponenty a funkce systému Windows 10 pro zajišťují nejvyšší ochranu v pohotovostním režímu a zabezpečují BIOS. 

Možnost jednoduché výměny příslušenství zajišťuje univerzální funkčnost

Vedle špičkového zabezpečení tento vysoce odolný notebook s tenkým a lehkým designem radikálně zlepší pracovní flexibilitu a produktivitu pracovníků a zároveň podnikům zajistí maximální návratnost investice. 

Notebook společnosti Panasonic TOUGHBOOK 55 umožňuje uživatelům vylepšit grafické možnosti, přidat čtečku chytrých karet a další úložiště, DVD či Blu-Ray. Díky modulární šachtě TOUGHBOOK Universal Bay lze jednotlivé komponenty jednoduše přepnout, zasunout a zaklapnout. Přední rozšiřující slot lze navíc použít pro rychlou integraci čtečky otisků prstů, RFID, běžné čtečky chytrých karet nebo pro přidání další baterie. Zákazníci si mohou díky rozšiřujícímu slotu přizpůsobit 3 další porty zařízení – VGA, True Seriál a 4. konektor USB, 2. konektor GLAN či odolný konektor USB 2.0. 

Nový TOUGHBOOK 55 je flexibilnější, rychlejší, odolnější, bezpečnější a má delší životnost než jeho předchůdce, ale i přesto je možné jej využívat spolu s příslušenstvím z předchozího TOUGHBOOK 54, a to včetně držáků do vozidel nebo stolních replikátorů portů. 

Ideální nástroj pro práci v terénu

TOUGHBOOK 55 je lehký (2,08 kg), tenký (32,8 mm) a snadno jej přenesete díky prémiovému designovému madlu.Je také odolnější než jeho předchůdce díky vylepšenému krytí IP (IP53) proti prachu a odstřikující vodě a je chráněn proti pádům z výšky až 91 cm (MIL-STD810H[1]). Vylepšen byl také provoz v extrémních teplotách - zařízení může nyní plně fungovat v teplotách od –20 °C do +60 °C.*

Vylepšená výdrž baterie až 20 hodin[2] a možnost rozšíření až na 40 hodin díky výměně baterie za chodu činí z notebooku TOUGHBOOK 55 přizpůsobivého společníka s dlouhou výdrží.

 


[1] Testováno nezávislou externí laboratoří podle normy MIL-STD810H.

[2] Mobile Mark 2014, 150 cd/m. HD model.

 

 

O skupině Panasonic System Communications Company Europe (PSCEU)

PSCEU je evropskou pobočkou Panasonic System Communications Company, globální B2B divize společnosti Panasonic. Cílem PSCEU je ulehčit práci profesionálům a pomáhat firmám zvyšovat jejich efektivitu a výkonnost. Pomáhá společnostem získávat, zpracovávat a přenášet všechny druhy informací, jako jsou hlasová, textová a obrazová data. S přibližně 350 zaměstnanci, se zkušenými experty, se schopnostmi řízení globálních projektů a s rozsáhlou evropskou partnerskou sítí nabízí PSCEU bezkonkurenční výhody na daném trhu.

Naším cílem je, aby spolu technologie neviditelně spolupracovaly a společnosti se tak mohly soustředit pouze na úspěch. Věříme, že by technologie měly především fungovat bez potíží. Podniky uspějí, pokud se budou moc zaměřit pouze na své zákazníky a všechny technologie jim budou nápomocny jako jeden celek. Proto jsme odhodláni vyvíjet produkty a řešení, které jsou tak samozřejmou součástí způsobu práce našich zákazníků, že jsou téměř neviditelné. Je to jako koňská síla v pozadí, která pohání obchodní úspěch. 

 

O společnosti Panasonic

Panasonic Corporation je světovým lídrem ve vývoji řady elektronických technologií a řešení pro zákazníky v oblasti spotřební elektroniky, zařízení pro domácnost, automobilového průmyslu a B2B. V roce 2018 společnost oslavila 100 let od svého založení. Nyní provozuje 582 dceřiných společností, 87 přidružených společností po celém světě a generuje konsolidované čisté tržby ve výši 62,5 miliard EUR za rok končící 31. března 2019. Společnost se napříč všemi divizemi snaží s použitím inovací vytvářet nové hodnoty. Díky svým technologiím chce vytvořit lepší svět a lepší život pro své zákazníky.

clanky

POSLEDNÍ ZPRÁVY