Huawei P70 Pro: Revoluce ve fotografii?

Huawei P70 Pro

Displej OLED 120 Hz

Huawei P70 Pro se chlubí displejem, který vás ohromí. Použitá OLED technologie zaručuje dokonale sytou černou, vysoký kontrast a živé barvy. Displej má obnovovací frekvenci 120 Hz, takže obraz je neuvěřitelně plynulý, ať už procházíte sociální sítě, hrajete hry nebo sledujete filmy. Díky vysoké obnovovací frekvenci je i běžné používání telefonu radost. Vše je svižné a bez sekání. Huawei P70 Pro se tak řadí mezi telefony s těmi nejlepšími displeji na trhu.

Procesor Snapdragon 8+ Gen 1

Ačkoliv se očekávalo, že Huawei P70 Pro bude poháněn nejnovějším procesorem od Qualcommu, Snapdragonem 8 Gen 2, realita je trochu jiná. Telefon dostal do vínku Snapdragon 8+ Gen 1. Nejde o špatný čip, ba naopak. Stále se jedná o jeden z nejvýkonnějších procesorů na trhu, který si poradí s jakoukoliv hrou nebo aplikací, kterou na něj v telefonu spustíte. Jeho výkon je více než dostatečný pro plynulý chod systému a bleskové reakce.

Výhodou Snapdragonu 8+ Gen 1 je jeho energetická efektivita. Ve srovnání s předchozí generací je úspornější, což se pozitivně projevuje na výdrži baterie. Ačkoliv tedy Huawei P70 Pro nedostal nejnovější procesor, volba Snapdragonu 8+ Gen 1 dává smysl. Nabízí skvělý poměr ceny a výkonu a zároveň šetří baterii. Pro běžného uživatele i náročnějšího hráče je to stále skvělá volba.

Fotoaparáty Leica s XMAGE

Huawei P70 Pro se chlubí systémem fotoaparátů, který vznikl ve spolupráci s legendární značkou Leica. I když se nejedná o senzory XMAGE, jak je uváděno v zadání, spojení Huawei a Leica přineslo v minulosti působivé výsledky. A P70 Pro není výjimkou. Telefon se může pochlubit soustavou objektivů, která uspokojí i náročné fotografy.

Primární fotoaparát s rozlišením 50 Mpx pořizuje snímky plné detailů a barev. Díky optické stabilizaci obrazu se nemusíte bát roztřesených záběrů. Pro milovníky zoomu je tu periskopický teleobjektiv s 5násobným optickým zoomem. A pokud rádi fotíte širokoúhlé scenérie, potěší vás 13Mpx ultraširokoúhlý objektiv.

Huawei P70 Pro ale není jen o hardwaru. Software hraje v mobilní fotografii stále důležitější roli a Huawei si je toho vědomo. Telefon je vybaven umělou inteligencí, která rozpoznává scény a optimalizuje nastavení fotoaparátu pro dosažení co nejlepších výsledků.

Ať už jste profesionální fotograf, nebo jen chcete zachytit vzácné okamžiky s rodinou a přáteli, Huawei P70 Pro vám poskytne nástroje, které potřebujete.

Hlavní fotoaparát 50 Mpx

Huawei P70 Pro se chlubí impozantním 50Mpx hlavním fotoaparátem, který slibuje výjimečnou kvalitu obrazu. Tento senzor, pravděpodobně Sony IMX766 nebo jeho vylepšená varianta, je zárukou ostrých a detailních fotografií i za zhoršených světelných podmínek. Technologie Ultra Pixeling od Huawei dále umožňuje kombinovat pixely pro ještě lepší výsledky v šeru. S clonou f/1.8 a optickou stabilizací obrazu (OIS) zachytíte perfektně exponované snímky s minimem šumu a rozmazaných detailů. Ať už fotíte krajinu, portréty nebo noční scenérie, P70 Pro vám poskytne nástroje pro zachycení vašich vzpomínek v ohromující kvalitě.

Teleobjektiv s 3,5× zoomem

Huawei P70 Pro se chlubí působivým teleobjektivem s 3,5× optickým zoomem, který otevírá dveře do světa fotografování z dálky. Díky němu zachytíte ostré a detailní snímky i vzdálených objektů, ať už se jedná o architekturu, přírodní scenérie nebo sportovní události.

Objektiv s ohniskovou vzdáleností 90 mm v kombinaci se světelností f/3.5 umožňuje dosáhnout krásného bokeh efektu, kdy je pozadí rozostřené a hlavní objekt je tak zdůrazněn. To dodá vašim fotografiím profesionální vzhled a pomůže vám lépe vyprávět příběhy skrze vaše snímky.

Huawei P70 Pro jde ale ještě dál a nabízí také 10× hybridní zoom, který kombinuje optický a digitální zoom pro ještě větší přiblížení. A pokud toužíte po maximálním přiblížení, je tu pro vás 50× digitální zoom. I když s digitálním zoomem dochází k určité ztrátě detailů, stále vám umožňuje zachytit i ty nejvzdálenější objekty.

Teleobjektiv v Huawei P70 Pro je zkrátka skvělým nástrojem pro všechny, kteří chtějí posunout své fotografické dovednosti na novou úroveň a zachytit svět z nové perspektivy.

Baterie 4800 mAh s nabíjením

Huawei P70 Pro se pyšní baterií s kapacitou 4800 mAh, což je na dnešní poměry slušná porce energie. Pro běžného uživatele to znamená bezproblémové používání telefonu po celý den, a to i při náročnějším provozu. Pokud patříte mezi ty, kteří se svým telefonem tráví hodiny na sociálních sítích, fotí a natáčí videa, nebo hrají hry, P70 Pro vás nezklame.

A co teprve nabíjení? Huawei P70 Pro podporuje super rychlé 88W drátové nabíjení Huawei SuperCharge. Díky tomu nabijete telefon z 0 na 100 % za neuvěřitelně krátkou dobu. Už žádné dlouhé čekání u zásuvky! P70 Pro navíc podporuje i 50W bezdrátové nabíjení Huawei SuperCharge, takže si ho můžete pohodlně dobít i bez kabelu.

Operační systém HarmonyOS 3.0

Huawei P70 Pro přichází s nejnovějším operačním systémem od Huawei, HarmonyOS 3.0. Tato verze přináší řadu vylepšení a nových funkcí, které posouvají uživatelský zážitek na novou úroveň.

HarmonyOS 3.0 se soustředí na plynulost a intuitivnost. Nabízí vylepšené animace, rychlejší odezvu a optimalizované využití systémových prostředků. Díky tomu je Huawei P70 Pro s HarmonyOS 3.0 neuvěřitelně rychlý a responzivní.

Huawei Super Device je jednou z klíčových funkcí HarmonyOS 3.0. Umožňuje bezproblémové propojení telefonu s dalšími zařízeními Huawei, jako jsou tablety, notebooky nebo chytré hodinky. Můžete tak snadno sdílet soubory, ovládat hudbu nebo přijímat hovory z různých zařízení.

HarmonyOS 3.0 také přináší vylepšené funkce ochrany soukromí a bezpečnosti. Uživatelé mají větší kontrolu nad svými daty a aplikacemi. Systém také nabízí pokročilé funkce ochrany proti malwaru a virům.

Pro uživatele Huawei P70 Pro je HarmonyOS 3.0 skvělou volbou. Nabízí plynulý a intuitivní uživatelský zážitek, širokou škálu funkcí a vysokou úroveň bezpečnosti.

Dostupnost a cena v Česku

Huawei P70 Pro se bohužel oficiálně v České republice neprodává. Společnost Huawei se po uvalení sankcí ze strany USA potýká s komplikacemi, které jí znemožňují nabízet své telefony s plnou podporou Google služeb na našem trhu.

Přesto existuje možnost, jak si Huawei P70 Pro pořídit. Některé e-shopy a prodejci dovážejí telefony z Číny a nabízejí je i českým zákazníkům. Je ale potřeba počítat s tím, že telefon nebude mít předinstalované Google služby a bude nutné si je doinstalovat dodatečně.

Cena Huawei P70 Pro se u prodejců dovážejících z Číny pohybuje okolo 20 000 Kč. Za tuto cenu dostanete telefon s nadstandardní výbavou, ale bez záruky oficiální podpory a aktualizací od Huawei.

Před nákupem Huawei P70 Pro z neoficiálních zdrojů je důležité zvážit všechna pro a proti. Absence Google služeb může být pro některé uživatele limitující a případné reklamace by mohly být komplikovanější.

Publikováno: 18. 06. 2024

Kategorie: technologie

Autor: MartinDobrovsky

Tagy: huawei p70 pro | informace o telefonu huawei p70 pro