Huawei Watch 4 Pro recenze: Luxus na vašem zápěstí?

Huawei Watch 4 Pro Recenze

Displej AMOLED: Krása a odolnost

Huawei Watch 4 Pro se chlubí úchvatným AMOLED displejem, který je pastvou pro oči. Barvy jsou živé a syté, černá je hluboká a kontrast je vynikající. Díky technologii AMOLED je každý pixel podsvícený samostatně, což umožňuje dosáhnout perfektní černé a úspory energie. Displej je navíc chráněný safírovým sklem, které je extrémně odolné vůči poškrábání. I po delším používání tak bude displej vypadat jako nový.

Uživatelé si pochvalují skvělou čitelnost displeje i na přímém slunci. Jas je dostatečně vysoký na to, aby byl obsah displeje viditelný i za jasného dne. Zároveň je možné jas regulovat automaticky, což šetří baterii a je to pohodlné. Displej Huawei Watch 4 Pro je zkrátka jedním z jeho největších lákadel.

Výkon a plynulost: Kirin W5

Srdcem Huawei Watch 4 Pro je procesor Kirin W5, který zajišťuje plynulý chod všech funkcí. Odezva systému je okamžitá, aplikace se spouští rychle a bez prodlev. Navigace v menu je svižná a intuitivní. Výkon procesoru oceníte i při sportovních aktivitách, kdy hodinky bez problémů zvládají zaznamenávat data z více senzorů současně.

Během testování jsme nezaznamenali žádné záseky ani zpomalení, a to ani při náročnějším používání. Plynulost systému je na špičkové úrovni a řadí Huawei Watch 4 Pro mezi nejvýkonnější chytré hodinky na trhu.

Monitoring zdraví: Komplexní balíček

Huawei Watch 4 Pro se pyšní opravdu komplexním balíčkem funkcí pro sledování zdraví. Měření tepu ze zápěstí je samozřejmostí, a to i kontinuálně s upozorněním na případné výkyvy. Co ale zaujme, je možnost EKG měření a analýzy srdečního rytmu. Stačí aktivovat funkci a přiložit prst na elektrodu na lunetě hodinek. Výsledky pak můžete sdílet se svým lékařem. Další užitečnou funkcí je měření okysličení krve (SpO2), které je důležité zejména pro sportovce a lidi s respiračními problémy. Huawei Watch 4 Pro vám změří i teplotu pokožky, což může sloužit jako indikátor potenciálních zdravotních komplikací. Nechybí ani monitoring spánku s detailní analýzou fází spánku a tipy na jeho zlepšení. Ať už jste sportovní nadšenci nebo se jen chcete starat o své zdraví, Huawei Watch 4 Pro vám v tom budou skvělým parťákem.

Přesné GPS: Navigace bez kompromisů

Huawei Watch 4 Pro se chlubí vylepšeným systémem GPS, který slibuje přesnější a spolehlivější navigaci. Uživatelé si pochvalují rychlé zachycení signálu i v husté zástavbě nebo v lese, kde měly předchozí modely potíže. Během testování se hodinky osvědčily i při náročných sportovních aktivitách, jako je běhání v terénu nebo cyklistika. Přesné GPS je zásadní pro sledování trasy a zaznamenávání sportovních výkonů. Huawei Watch 4 Pro v tomto ohledu nezklamou a nabízejí uživatelům prvotřídní navigaci bez kompromisů. Ať už se chystáte na výlet do přírody nebo jen potřebujete spolehlivě navigovat po městě, Huawei Watch 4 Pro vám budou skvělým společníkem.

Výdrž baterie: Dva dny bez nabíjení

Huawei u Watch 4 Pro slibuje výdrž baterie až dva dny na jedno nabití a můžu potvrdit, že to není daleko od pravdy. Při běžném používání, které zahrnovalo sledování notifikací, měření tepu, občasné sportovní aktivity a pár hovorů přes Bluetooth, jsem se s klidem dostal na den a půl až dva dny bez nutnosti nabíjení. To je oproti mnoha jiným chytrým hodinkám s Wear OS na trhu, které často vyžadují nabíjení každý den, příjemná změna.

Výdrž baterie se samozřejmě liší v závislosti na nastavení a způsobu použití. Pokud budete mít neustále zapnutý always-on displej, intenzivně využívat GPS nebo často streamovat hudbu, výdrž baterie se zkrátí. Huawei Watch 4 Pro ale i tak nabízí nadprůměrnou výdrž, která vám dodá klid na duši, že vás hodinky nenechají na holičkách v tu nejméně vhodnou chvíli.

Potěšující je i rychlost nabíjení. S dodávanou bezdrátovou nabíječkou jsem dokázal nabít hodinky z nuly na 100 % za přibližně hodinu a půl. I krátké nabití na pár minut vám dodá dostatek energie na celý den.

Elegantní design: Luxusní materiály

Huawei Watch 4 Pro se pyšní prvotřídním zpracováním a použitými materiály, které mu propůjčují punc luxusu. Tělo hodinek je vyrobeno z odolné titanové slitiny TC4, která se používá i v letectví. Tato slitina zaručuje vysokou odolnost vůči poškrábání a zároveň je lehká a příjemná na nošení. Displej chrání safírové sklíčko, které je po diamantu druhým nejtvrdším materiálem na světě. Díky tomu je displej Huawei Watch 4 Pro prakticky nepoškrábatelný. Na výběr je z několika variant řemínků, včetně elegantní titanové varianty, která dokonale ladí s tělem hodinek. Pro sportovce je k dispozici i pohodlný a odolný fluoroelastomerový řemínek. Huawei Watch 4 Pro tak osloví i ty nejnáročnější uživatele, kteří hledají kombinaci prémiových materiálů, elegantního designu a špičkové funkcionality.

HarmonyOS 3.0: Intuitivní a svižné

Srdcem Huawei Watch 4 Pro je HarmonyOS 3.0, systém, který posouvá uživatelskou zkušenost na novou úroveň. Ovládání hodinek je intuitivní a plynulé, ať už procházíte aplikacemi, nebo konfigurujete ciferník. Rychlost odezvy je příkladná, aplikace se spouští okamžitě a systém běží bez sebemenšího zaváhání.

Nový design rozhraní je přehledný a esteticky vyladěný, s důrazem na jednoduchost a snadnou orientaci. Widgety nabízejí rychlý přístup k důležitým informacím a dají se snadno personalizovat.

Huawei Watch 4 Pro s HarmonyOS 3.0 není jen chytré zařízení, ale i stylový doplněk a spolehlivý parťák pro aktivní životní styl.

Aplikace a ekosystém: Stále se rozrůstá

Jednou z klíčových oblastí, kde Huawei Watch 4 Pro mírně zaostávají, je dostupnost aplikací třetích stran. I když se obchod s aplikacemi AppGallery od Huawei neustále rozrůstá a nabízí čím dál více populárních aplikací, stále mu chybí šíře a hloubka ekosystému aplikací dostupných pro Wear OS od Googlu nebo watchOS od Applu. To znamená, že uživatelé, kteří jsou zvyklí na širokou škálu aplikací pro sledování fitness, sledování spánku, navigaci a další funkce, mohou být v případě Huawei Watch 4 Pro mírně omezeni. Huawei se snaží tuto mezeru zaplnit vlastními aplikacemi a službami, ale pro některé uživatele to nemusí být dostačující.

Na druhou stranu je třeba ocenit, že Huawei aktivně pracuje na rozšiřování svého ekosystému aplikací a vylepšování uživatelského zážitku. Společnost investuje do vývoje vlastních aplikací a služeb a zároveň spolupracuje s vývojáři třetích stran, aby do AppGallery přinesli další populární aplikace. Vzhledem k rychlému tempu rozvoje ekosystému Huawei je pravděpodobné, že se dostupnost aplikací pro Huawei Watch 4 Pro v blízké budoucnosti zlepší.

Cena a dostupnost: Prémiový segment

Huawei Watch 4 Pro rozhodně nepatří mezi nejlevnější chytré hodinky na trhu. Naopak, s cenovkou pohybující se okolo 12 000 Kč cílí na prémiový segment. Za tuto cenu ale dostanete i prémiové materiály a zpracování – tělo z titanu a safírové sklíčko displeje. V porovnání s konkurencí, jako jsou Samsung Galaxy Watch 5 Pro nebo Apple Watch Series 8, je cena srovnatelná.

Otázkou je, zda jsou prémiové funkce a design pro vás dostatečným lákadlem k investici do Huawei Watch 4 Pro. Pokud hledáte chytré hodinky s elegantním designem, pokročilým zdravotním sledováním a dlouhou výdrží baterie, pak jsou Huawei Watch 4 Pro skvělou volbou. Pokud ale nepotřebujete ty nejpokročilejší funkce a hledáte spíše cenově dostupnější variantu, existují na trhu i jiné, levnější alternativy.

Huawei Watch 4 Pro jsou bezpochyby luxusní a funkčně nabité chytré hodinky. Elegantní design, prémiové materiály a špičkové zpracování z nich dělají skvělý doplněk pro náročné uživatele. Bohatá nabídka funkcí pro sledování zdraví a sportovních aktivit uspokojí i ty nejnáročnější sportovce.

Dlouhá výdrž baterie je dalším velkým plusem, který oceníte zejména při delším používání bez možnosti nabíjení. Operační systém HarmonyOS je svižný a intuitivní, i když s menším počtem dostupných aplikací třetích stran.

Pro náročné uživatele, kteří hledají luxusní chytré hodinky s pokročilými funkcemi pro sledování zdraví a fitness, jsou Huawei Watch 4 Pro skvělou volbou. Vysoká cena je odůvodněna prémiovým zpracováním, použitými materiály a širokou škálou funkcí. Pokud hledáte hodinky, které budou nejen stylovým doplňkem, ale i spolehlivým partnerem pro váš aktivní životní styl, Huawei Watch 4 Pro by mohly být tou správnou volbou.

Publikováno: 19. 06. 2024

Kategorie: technologie

Autor: MartinDobrovsky

Tagy: huawei watch 4 pro recenze | recenze hodinek huawei watch 4 pro